| Pitzu_Codyta_1988 a întrebat:

Salut, am o dilema casa poti intra ca militar pe baza de contract ce studi iti trebuie sa ai ca am cunoscut pe cineva care a intrat cu scoala gimnaziala 8 clase? va multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent se cer studiile obligatorii, respectiv cel putin 10 clase.

| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa ai varsta intre 18 si 46 de ani impliniti si sa fii absolvent cel putin al invatamantului general obligatoriu ( de 10 clase ) --- vezi link :http://dmru.mapn.ro/index.php?pag=intrebari