| KangalTurcesc a întrebat:

Salut!
Am o problemă, cu locurile de parcare!

Foarte mulți vecini, au tras sfori...pus pietroaie de 100 de kg, crengi..navete de plastic.și tot felul de piedici, ca semn că locurile sunt ocupate!
Deeci nici vorbă de tăblițe..etc!

M-am trezit cu ștergătoarele ridicate...bilețele în parbriz, să NU mai parchez acolo, etc!

Eu vreau să mă conving, dacă acele locuri, chiar sunt inchiriate.și daca vecinii plătesc ceva!

Unde trebuie sa mă duc, să aflu și să văd schița exacta a tuturor locurilor de parcare plătite?

Vreau să văd exact cine plătește și are loc legal... și cine NU plătește, dar se face stăpân pe locuri de parcare, ilegal!

Mentionez ca sunt din Constanta.
Dar probabil ca si institutie, e aceeasi chestie, indiferent de judet, oras...
Dau fundă ????

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

La primarie, iar daca nu sunt inchiriate poti sa faci reclamatie la politie, iar daca nu se rezolva sa dai in judecata primaria SI politia pentru faptul ca tu ai dreptul si ei nu iau masuri

iar eu imi pun banii pe faptul ca NU sunt inchiriate, altfel se duceau ei direct la politie, nu stateau cu bolovani si biletele

DE ASEMENEA, daca sunt inchiriate sau nu, poti sa faci reclamatie pentru hartuire si amenintari, mai ales daca ai biletelele, chiar daca tu ai parcat ilegal, ei nu au dreptul sa te ameninte, ci doar sa se duca la politie, iar daca nu ai parcat ilegal atunci e circumsanta agravanta, adica ei fac abuz serios!

romanul nu isi stie drepturile, asa ca poate fi si calcat in picioare decat sa se deranjeze cu judecata, IA ATITUDINE DUDE, IA ATITUDINE!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii daca locurile de parcare sunt pe teren public sau privat si daca sunt pe privat daca au fost cumparate.
Daca sunt pe teren public poti afla de la primarie daca au fost inchiriate.
Daca sunt pe teren privat poti afla de la administratorul blocului sau de la firma care a construit blocul daca au fost vandute.

| AnastasiaK a răspuns:

Ai căutat pe site-ul primăriei?