| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu taxa auto!
Am cumparat acum cateva luni o masina de la un intermediar, el mi-a dat toate actele necesare certificat fiscal absolut tot.
Ce nu inteleg eu este: mai trebuie sa platesc timbru fiscan noua taxa auto, mentionez an fabricatie 06. 2008 dacia sandero. Primul propietar este o firma de leasing sau ceva de genu iar al doilea propietar a vanduto intermediarului.Eu nu am bagata nici la circa financiara pana acum iar masina am cumparato in 12.2012.multumesc

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi a fost înmatriculată deja de 2 ori, cred că nu mai este nevoie.

| Budeanu_Gheorghe_1971 a răspuns:

Dupa cate stiu nu mai trebuie nimic de cat identificarea si sa mergi la un centru de aranjare a dosarului dupa care la inmatriculari (la prima ora).