| LucaAka47 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, mi-a fost reținut permisul 30 de zile, acu 1luna polițista mi-a spus sa ma duc la Ipj Giurgiu sa-l ridic după ce trec cele 30 de zile, astăzi s-a făcut 31 m-am dus astăzi la Giurgiu am fost la ghișeu mi-a spus polițistul ca permisul nu este aici, și să mă duc la ipj ilfov, mi-a mai spus că a fost 15zile la ei permisu, acu e la ilfov. "Eu am luat permisu' pe ilfov" întrebarea este trebuie sa ma duc la Drpciv pipera? Azi am pierdut ziua degeaba. Dau funda cine mă ajută și pe mine, vreau mâine să mă duc iar măcar dacă am pierdut și ziua asta o pierd și mâine, poate îmi zice și mâine că nu e nici acolo permisu laughing sad

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa mergi la politia rutiera din judetul unde ai obtinut permisul.
Daca stiai legislatia rutiera n-ai fi mers in judetul unde l-au retinut.

| LucaAka47 explică (pentru Ioandelasal):

Adică la Ipj Ilfov?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LucaAka47):

Da.