| Fcrb_Alex_1999 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare
Pentru persoana desemnata cate clase iti trebuie si daca trebuie sa fi posesor de permis?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti neclar, ce intelegi prin "persoana desemnata"?
Daca este vorba de o alta persoana trecuta pe certificatul de inmatriculare a masinii, alaturi de proprietar, atunci trebuie sa aiba permis de conducere corespunzator.
Nu exista o conditie de studii, legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru a obtine permisul de conducere, important este sa stii citi si scrie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh?