| Costelus710 a întrebat:

Salut, am trimis un pachet prin posta spre un,, domn ", iar persoana respectiva trebuia să plătească 60 de lei pentru a-l ridica, dar cum individul a fost de,, încredere " nu a mai ridicat pachetul...
Și acum mie mi-a venit pachetul înapoi acasă și a mai trebuit să plătesc încă 15 lei ca sa mi-l dea. Specific că eu am platit transportul la poștă când am trimis pachetul (10 lei, transport cu ramburs).
Era normal să mai plătești acei 15 lei având în vedere că eu am platit deja transportul când am trimis coletul?
Mulțumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur era un neserios de pe olx care te a pus sa i trimiti pachet, țepari.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai platit dus nu si intore

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai platit doar pentru trimiterea coletului si nu pentru restituirea lui, asa ca este normal sa mai incaseze si taxa pentru restituire.

| siriusblack98 a răspuns:

Da este normal pentru ca pretul de 15 lei a fost pentru retur.

| DeyCj a răspuns:

Da, este normal.Nu e problema poştei cu intermedierile de vânzări de pe siteuri.