| Victormutuamdrei a întrebat:

Salut! Astazi un coleg a vorbit pe grupul de chimie și a trimis poze în care mă aflam și eu.profesoara a spus ca va trimite pozele la consiliul profesional și va propune scăderea notei la purtare. Voiam să vă întreb ce ne poate face având în vedere ca eram in afara școlii și in afara orelor de curs.In poze nu era nimic grav, doar poza cu noi fără să facem ceva sau să fumăm etc.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media anuala la purtare nu se poate scadea fara un motiv intemeiat, respectiv o abatere disciplinara sau absente nemotivate.
Daca este adevarat ce ne-ai spus atunci nu exista nici un asemenea motiv.
De altfel media anuala la purtare se stabileste de diriginte cu consultarea consiliului clasei.

Bula
| Bula a răspuns:

Pe grupurile materiilor scolare (chimie) nu au ce cauta poze din afara orelor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba scoala cu fumatul vostru IN AFARA incintei scolii. Asta este acum problema parintilor vostri, nu a scolii.

| johnnny123 a răspuns:

Păi pentru ce să vă scadă nota la purtare dacă în poze erați în afara orelor de program, în afara școlii și nu făceați nimic? Din câte știu eu nu poți fi penalizat pentru faptul că exiști.

Sigur spui povestea completă?

| VoidEternal a răspuns:

Play stupid games, win stupid prizes. De ce ați simțit nevoia sa trimiteți poze tisam nisam pe un grup unde se vorbesc doar chestii pentru școală și unde este și un profesor nu pot sa înțeleg.

Poate că nu se lasă cu note scăzute la purtare dar chiar nu va puteți abtine? Nu aveați de lucru? Grow up.

| ioana748 a răspuns:

Nu se scade nota la purtare pentru o simpla poza, decenta

| Țoglă a răspuns:

Nu se întamplă nimic dacă zici că poza a fost făcută în altă perioadă. Nu pot verifica veridicitatea imaginilor dintr un telefon privat.

| Mihaelm12898 a răspuns:

Nu au ce să iti faca nu incalci nici o regulă