| anonim_4396 a întrebat:

Salut.cine stie care-i treaba cu noua lege rutiera? chiar poti sa conduci de la 17 ani cu un posesor de permis langa tine, daca ai terminat 10 clase?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este inca lege, deocamdata este doar o propunere. Numai bine!

2 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Daca dai sala si orasul si le iei da poti condce ...permisul se elibereaza cu cateva zile dupa ce faci 18 ani

| sonya a răspuns:

Offf. Informati-va inainte. In acest moment nu poti sa conduci la 17 ani. Poti face scoala, iei permisul si la 18 ani poti conduce. Momentan acesta este un proiect care inca este in dezbatere. Dupa ce se aproba vei putea conduce. Insa nu sunt mari sperante avand in vedere ca proiectul este complex si cu multe lacune. Succes!