| BogdanM275 a întrebat:

Salut,credeți că e posibil ca alegerile din America să fi fost fraudate?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca au fost fraudate ori chiar daca au fost este in foarte mica masura si nu cred ca a fost influentat decisiv rezultatul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au fost. Biden era alegerea celor cu putina minte. Aparent mai sunt cativa in Sua

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

"Biden era alegerea celor cu putina minte."

De fapt e tocmai invers. Trump a fost votat majoritar de tarani si de cei cu educatie limitata. Are cam acelasi electorat cu PSD-ul de la noi.
Aaa, si sa nu uitam, a fost votat masiv de sectele evangheliste.
Cam asta e electoratul lui Trump. Bine dracului ca a iesit lumea la vot sau au votat prin corespondenta ca altfel nu scapau de asta.

| BogdanM275 explică (pentru Holiday):

Votul prin corespondență a fost un mecanism prin care sa fraudat masiv, alegerile trebuie să fie corecte indiferent că vorbim de PSD, biden, trump sau oricine altcineva.

| Holiday a răspuns (pentru BogdanM275):

Nu mai pune botul aiurea la povesti, n-au absolut nici o dovada in sensul asta. Pana si faptul ca nu stie sa piarda cu demnitate arata ce gen de personaj este Trump.
Daca esti asa convins, explica-ne mecanismul prin care s-a furat la votul prin corespondenta?
De fapt cu votul prin corespondenta e alta poveste si exista explicatii simple de ce din voturile astea Trump a avut putine. Tine pur si simplu de cine (ce categorii de persoane) au votat prin corespondenta. Ia-o de exemplu pe maica-ta mare de la tara, crezi ca daca ar avea posibilitatea sa voteze prin corespondenta ar face-o, sau s-ar duce la vot clasic?!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că te chinuie rău această problemă, și că nu mai ai altele. Dacă ai rezolvat-o și pe asta, ești o dată om, nu de două ori.
Și ceea ce credem noi sau nu, schimbă situația de acolo?
Dar cum să fi fost frauudate?
Așa au pornit probabil candidații. cei ce paticipă la vot, organizatorii, toți, hai să fraudăm cât putem. să iasă ai noștrii?
Dar cum să fraudăm să nu ne prindă?
Dar supravhetorii alegerilor ce păzesc, sunt acolo numai de formă
să doarmă în papuci?
Dacă te gândești la asta, ai răspunsul.

| DoarBogdan a răspuns (pentru sadrian46):

Da mai... deci numai astfel de intrebari :/
Daca ar fi asa lumea si la alte domenii, mai de dezvoltare profesioana, am ajunge departe. Dar na...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai spus "posibil" de la posibilitate. Avand in vedere lumea asta mare si universul asta infinit... orice este posibil, chiar si fraudarea unor voturi, chiar si posibilitatea sa dea o ploaie peste 1 an fix la ora 15:00 in Bucuresti.

Legat de probabilitate insa, aceasta ar fi una foarte mica. Legat de faptul ca credem noi, pentru ca ai mentionat si acest cuvant si ar fi cam la fel ca si "posibil", nu... personal nu cred asta.

Numai bine! ^_^

| Holiday a răspuns:

Imposibil. Trump are pile la Isus si la Dumnezeu.:))

https://www.youtube.com/watch?v=gHsBIk1ZLr4

| AC4S4 a răspuns:

E posibil sa existe niste nereguli, in mare parte la voturile prin corespondenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da oamenii lui putin au fost prinsi cu un teanc de procese verbale in alb la biroul electoral din georgia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil, dar diferenta de voturi este destul de mare incat chiar si daca au fost fraudate nu cred ca rezultatul e influentat de voturile fraudate.

| faruitoruldechei566 a răspuns:

Da bro, am fost acolo si am numarat toate voturile