| DzEk0 a întrebat:

Salut, daca am iesit pozitiv sambata seara 21:40 la amfetamina si canabis la ce sa ma astept? Am sa platesc eu analizele ca sa ajunga mai repede dar sunt constient ca vineri am consumat la greu fiind la o petrecere.
1.Intru la puscarie?
2. Exista vreo sansa sa nu imi anuleze permisul?
3.Cat costa un avocat + proces? N-am avut niciodata probleme cu legea in 6 ani de permis.
Cel mai rau e ca stau la sat si mi-am facut familia de rusine...Va rog sa imi spuneti sincer si sa nu ma mintiti ce se alege de mine.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibila o condamnare la inchisoare cu executare, avand in vedere ca esti recidivist, dupa cum ai spus in intrebarea anterioara.
Ar fi bine sa inchei un acord de recunoastere a vinovatiei cu procurorul de caz, daca este confirmat pedeapsa se reduce cu o treime.
De asemenea permisul de conducere iti va fi anulat, indiferent de condamnare.
Si nu vorbi prostii cu sinuciderea, asuma-ti vina ca ai gresit, fa-ti pedeapsa pe care o vei primi si apoi nu mai gresi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu ai antecedente probabil vei primi cu suspendare. Permisul anulat.

| Korkodeln a răspuns:

1) Nu, daca nu ai facut si accident.
2) 100% anulareaea permisului cu pana la maximum 10ani interzicerea dreptului de a conduce, dar 10 ani e maximum si doar in conditii deosebit de agravante, evident doar daca vei fi condamnat.
3) Pretul avocatului il discuti cu avocatul, au diverse tarife, cheltuielile de judecata sunt in jur de 1000RON dar le platesti doar daca vei fi condamnat.