| vladmihai234 a întrebat:

Salut,daca am ramas fara permis pentru viteza *ca incepator*, pentru a-l lua inapoi dupa cele 3 luni de suspendare, trebuie sa dau vreun examen ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa sustii nici un examen. Dupa expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce vei merge la politia rutiera si-ti vei reprimi permisul de conducere.

| vladmihai234 explică (pentru Ioandelasal):

Asa stiam si eu, dar m au aburit niste prieteni spunandu mi ca ar trebui sa sustin examenul ala cu 15 intrebari. Oricum, mersi frumos!

| hirdovsmiv a răspuns (pentru vladmihai234):

Dacă ești prins în stare de ebrietate la volan, atunci ești nevoit să susții examenul respectiv.

3 răspunsuri:
| Larianiel a răspuns:

Hey! Poți susține examenul și îți vei recupera permisul înainte de cele 3 luni. Nu este nicio "abureală". Am trecut prin asta. Dacă nu aveam nevoie de el, așteptam și eu să treacă acea perioadă. Dacă vrei neapărat, mergi la IPJ, îți faci programare și mergi la examen la data stabilită. După câteva zile, mergi să ți-l iei tot de la IPJ (nu te anunță nimeni, deci mergi singur).
Succes!