| NightHawk969 a întrebat:

Salut! Daca eu am la masina unele modificari si sunt oprit de politie, iar eu nu am talonul la mine, acesta ar mai putea fi cumva retinut de catre politie pe baza modificarilor aduse masinii?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand o sa fii amendat pentru ca nu ai acest act la tine si o sa-ti solicite sa-l prezinti.
Abia daca modificarile nu sunt omologate de RAR si trecute in act o sa-ti fie retinut pana rezolvi cu omologarea si poti fi amendat daca ai modificat sistemul de lumini si semnalizare sau alte modificari interzise.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal.

| 19flo79 a răspuns:

Daca se constata modificari, iti poate lua numerele de inmatriculare iar masina o duci la RAR pe platforma...