| Andreipredaedward a întrebat:

Salut! daca in clasa a 10-a am 18 ani, pot sa dau de permis pentru masina? am inteles ceva ca daca n am 12 clase nu l pot lua si sunt in dubii. nu, nu am ramas repetent, am fost dat foarte tarziu la gradinita si am pierdut mul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti obtine permisul de conducere, dupa ce ai facut scoala de conducere si ai reusit la examinare (probele teoretica si practica).
De altfel legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.