| alexdumitru98 a întrebat:

Salut,daca sa presupunem ca trimit primul la schimb un telefon prin curier si ii trimit telefonul si toate datele lui sunt false(alta adresa, nr telefon fals, nume fals)il poate gasi politia?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca il poate gasi politia, curierul preda coletul la o anumita adresa, unei anumite persoane si trebuie sa verifice ca aceasta persoana este destinatarul, solicitand un act de identitate, altfel este raspunzator de colet si firma de curierat va trebui sa te despagubeasca.