| Bloock a întrebat:

Salut, daca sa ziceam am aruncat niste hartie igienica in curtea unei persoane si acea persoana merge la politie, ce pot pati? Amenda sau ceva daca da cat este valoare (am 15ani)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cu atât mai mult.
La Poliție vei scrie o declarație în care o să spui exact ceea ce se vede pe filmări. De pățit, nu pățești nimic, nu există vreun motiv.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand fapta nu constituie contraventie. In al doilea rand, chiar daca ar constitui, tu n-ai fi amendat, daca numai ai asistat, eventual ai putea fi martor.

| mihai69 a răspuns:

Și cum dovedește că tu ai aruncat hârtia?!? are poze, filmări, ceva? E cuvântul lui contra celui al tău. Zici că nici măcar n-ai trecut pe strada lui în ultima sută de ani.

| Plato a răspuns (pentru mihai69):

Pot exista martori sau chiar filmari, de pe unii stalpi, sau magazine din jurul curtii, sau daca e pe langa orice fel de institutie etc.

| Bloock explică (pentru Plato):

Da, are filmare de pe camere, eu eram cu 3 preieteni si ei au aruncat hartiile, eu nu.ce as putea pati de la politie?

| Bloock explică (pentru mihai69):

Adica nu voi primi amenda sau ceva ca am asistat la ce au facut ei?

| mihai69 a răspuns (pentru Bloock):

Dacă doar ai asistat, sigur că nu.

| mihai69 a răspuns (pentru Bloock):

Cu atât mai mult.
La Poliție vei scrie o declarație în care o să spui exact ceea ce se vede pe filmări. De pățit, nu pățești nimic, nu există vreun motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei, nu recunosti! Ce sa mai? happy

| Bloock explică:

Mulțumesc tuturor de raspunsuri! O zi frumoasa va doresc.