| Shadow1307 a întrebat:

De curand mi-am deschis un cont online la Unibet si am o nelămurire în ceea ce privește retragerea banilor.Am citit pe net ca trebuie sa platesc o anumita taxa altfel iau amenda, poate cineva sa ma lamureasca? As vrea sa raspunda oameni care au retras bani si pot sa mi explice detaliat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului fiscal daca obtii castiguri trebuie sa platesti impozit pe venitul obtinut din pariurile online. Pentru aceasta trebuie sa depui o declaratie la organul fiscal, pana la 25 mai a anului urmator, apoi o sa primesti o decizie de impunere si va trebui sa platesti impozitul stabilit in cel mult 60 de zile de la primirea deciziei.