| anonim_4396 a întrebat:

Salut, doresc sa răspundă doar cei care știu măcar 60-70%. Când se redeschid școlile/facultăți/licee etc?
Este posibila repetarea anului?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anularea Anului Scolar nu se va face garantat 100%., tot ce se va anula va fi vacanta de vara, o sa primiti poate 1-2 saptamani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba virusul, el stie 70%

| JicaContra a răspuns:

Am inteles ca in iunie se deschid scolile, insa am citit pe aici, nu am vazut la tembelizor, si imi e prea lene sa caut tongue~~~~

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întrebarea dtale este bine pusă. Să știm un adevăr măcar 60-70%.
Cum putem ca acest adevăr de 60-70 %. să îi crească probabilitatea la 80-90 %?
Să contribuim prin comportamentul nostru la scăderea numărului de îmbolnăviri, prin respectarea izolării la domiciliu. Dacă numărul îmbolnăvirilor scade, vezi că am început fraza cu dacă, adică condițional, va reincepe școala normală, adică în bancă la școală sau la facultate, cam în 15 iunie. Dar deocamdată eu știu asta sub 50%. Voi ști mai mult în data de 15 mai.