| Robert262626 a întrebat:

Salut,după ce am luat categoria C/CE ce urmează sa fac?(am 19 ani)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atestatele necesare pentru transport marfa. Nu stiu exact cate sunt si care iti trebuie, dar sunt examene separate de permis. Trebuie sa obtii si card tahograf.

1 răspuns:
| Vapaie a răspuns:

Trebuie sa faci atestat de mărfuri generale, acum aici și agabariticul, înainte era examen separat dar acum s-a scos, atestat ADR pentru mărfurile periculoase, dacă vrei și cardul tahograf.