| Mariobmb a întrebat:

Salut, dupa cum stim, armele air soft nu necestita permis port arma, dar garda mi-ar putea face ceva daca as avea in masina un pistol air soft? Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Replicile de arma tip airsoft nu necesita nici o formalitate pentru a fi detinute, cu o singura exceptie: varsta de cel putin 18 ani. Asa fiind poti tine o asemenea arma in masina.
Sa nu fi facut confuzie intre acestea si armele cu aer comprimat, ultimele necesita autorizarea organelor de politie.

| TheGentleman a răspuns:

Dacă tragi cu el după alții, ajungi pe burtă cu mâinile la ceafă

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Poate doar sa il ia la control sa vada daca e de tip airsoft