| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

Salut,ieri am cerut un meci de fotbal de SIGUR de la o pagina de pariuri de pe Facebook, acesta mi-a trimis meciul dar acesta nu a ieșit și am pierdut 500lei, după aceea am aflat ca la o alta persoana a trimis o combinație diferită (in loc de victorie prima echipa a dat egal) ce i-as putea face la acest om? A spus ca e sigur și urma sa ii plătesc 300de lei după ce meciul este câștigător. Ajutor va rog

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu-i poti face nimic.
Suma jucata de tine si pierduta este taxa pe naivitate.

| OldSoul a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci. Nu exista termen legal pentru asa ceva.
Accepta faptul ca ai fost naiv, ca ai luat teapa si invata din asta.

Daca ceva pare prea frumos sa fie real, probabil asa si este.
Asa si in cazul acesta.
Ce te face sa crezi ca respectivul iti da tie meciul sigur?
Ce te face sa crezi ca acel meci chiar e sigur?
Ce te face sa crezi ca el iti da un meci sigur tie sperand ca poate ii dai tu dupa 300 de lei?
El pur si simplu ti-a dat o varianta, tu ai ales sa pariezi pe respectiva de buna voie.
Daca ar fi fost ceva asa de sigur, respectivul ar fi pariat singur.
Asa, el joaca pe banii altora, da cu presupusul, daca iese, poate isi ia partea, daca nu iese, aia e, nu e pierderea lui.

PS:Nimic nu e sigur in viata asta.

| MariaShk1 a răspuns (pentru OldSoul):

Singurul lucru sigur in viata e moartea happy

| OldSoul a răspuns (pentru MariaShk1):

Pentru moment da laughing
Dar chiar si asa, amintirea ta ramane viewinking

| BuLaNNNeL a răspuns:

Dacă cineva primește un PONT REAL, Nu-l va vinde in viata lui unor necunoscuti pe internet pentru cateva sute de lei. Isi baga masina si apartamentul in amanet, iar cu suma obținută o joacă pe acel pont si se "face om", înțelegi ideea? Si tu si restul sunteti fraierici, ati luat teapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi de unde putea el ști blaturile dacă era sigur?
De ce n-a băgat el și ți l-a zis ție?
Fii serios...laughing

| AlexSalling a răspuns:

Ai ramas fara 5 miloane. Nu mai ai ce face, resemneazate.

| MariaShk1 a răspuns:

E teapa laughing am patit si eu dar am scapat mai ieftin, i-am dat doar 100 de lei. NIMENI nu are ponturi 100%. Astia care au astfel de pagini dau la fiecare om un pont diferit si automat cuiva o sa-i iese si o sa le dea bani paginilor. Nu trebuie sa le dai nici un leu inainte sa iti dea ponturile. Sper ca te-ai invatat minte