| PadurariuAndreiSebastian a întrebat:

Salut,in urmă cu aproape un an mi-a fost luat telefonul la poliție (iPhone 13 pro max) pentru pornografie infantila.
Eu acum vreau sa îmi iau telefonul fiindcă deja a trecut prea mult timp de când este la ei și nu fac nimic.
Am mers la poliție și mi-au zis că voi fi chemat peste câteva săptămâni, au trecut 3 luni de atunci și nimic.
Ce aș putea face să îmi iau telefonul înapoi?
E prea scump telefonul să îl țină ei acolo.
Mi se pare o chestie stupidă să zici că ți se reține telefonul 2-3 săptămâni și de fapt e aproape un an.
Vă rog să îmi spuneți ce aș putea face căci m-am săturat să nu știu nimic de el (telefon) și să nu fiu informat cu nimic.
Mulțumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Telefonul este proba in proces asa ca nu o sa ti-l restituie paja se termina procesul, bineinteles daca nu ti-l confisca.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Chiar crezi că vrea cineva să ajute un om care umblă cu pornografie infantilă să-și recupereze telefonul pe care avea pornografie infantilă?