| Cristian5628 a întrebat:

Salut! În vara asta vreau sa plec la mare împreună cu bunicii în Bulgaria. Eu am 15 ani și nu știu exact dacă mai este nevoie de pașaport sau procură (am buletin).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitate si o declaratie notariala, data de ambii parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Bulgaria si indica drept insotitor major pe unul dintre bunici.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de pasaport sau buletin si PROCURA notariala, semnata de ambii parinti, ca te incredinteaza unui tutore legal (bunica sau bunicul).

suntserios
| suntserios a răspuns:

De pasaport nu ai nevoie.
de o declaratie de la ambii parinti in schimb e nevoie