| ciocio1993 a întrebat:

intrebarea mea este urmatoarea : Am in familia o persoana care a fost detectata cu cancer ( mai exact bunica mea ) ea, acum daca a fost detectata cu cancer poate lua ceva pensie? multumesc

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A lucrat inainte de asta?

| ciocio1993 explică (pentru Ioandelasal):

Nu, nu a lucrat inainte de asta...

| Ioandelasal a răspuns (pentru ciocio1993):

Daca n-a lucrat nu poate obtine nici un fel de pensie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce fel de pensie: de boală, de persoană cu handicap sau ce?
pa, pa.

| KodrutZ a răspuns:

Poate ajutor de inmormintare, ca altceva nu o sa vezi...sad

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Daca n-a lucrat, nu poate lua niciun fel de pensie. Insanatosire grabnica!

| thegeaba a răspuns:

Ia deja pensie... Te referi la vreun ajutor din partea statului roman? N-ai sa vezi.

| Sergiu20CmRecords a răspuns:

Ia pensia pe care o lua si inainte, multa sanatate bunicii tale sa se faca bine!