| Battery a întrebat:

Mama mea lucreaza in Italia cu carte de munca si vrea sa ma treaca in intretinerea ei, pentru a i se scade impozitul pe venit. Ati fost careva in aceeasi situatie? Si daca da, imi puteti spune unde trebuie sa merg si ce acte am nevoie? Multumesc, o zi faina.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mama ta ca sa te treaca in intretinerea ei, trebuie sa faca dovada ca te are acolo cu ea, in Italia, ca mergi la scoala acolo si ca te intretine ea.
Taxele sunt retinute din salariul mamei si platite catre compania de taxare de catre angajator.
Deci, mama ta poate sa ceara scaderea impozitului, daca merge la oficiul foretlor de munca din Italia, cu dovada ca tu etsi acolo si inveti la o scoala in Italia.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Baga-te in gasca asta, astia stiu tot. http://www.romania-italia.net/roit/