| Altadata a întrebat:

Marile puteri ale lumii nu se prea inteleg si cu fiecare ocazie vad ca gasesc un motiv sa dea vina una pe alta din orice motiv. dupa cum am mai auzit un al treilea razboi mondial poate veni ca na au fost doua trebuie sa fie si al treilea. Am vazut ca un factor ar fi cresterea populatiei care pana in 2020 va fi de aprope 9 miliarde resursele planetei scad si cu timpul va fi slabita. Dupa mine cresterea populatiei este un factor important in pornirea unui razboi, totusi ca el este mascat de alte motive un razboi ar reduce mult din populatie. Voi ce ziceti va fi sau nu un al treilea razboi mondial?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fie un al treilea razboi mondial, la fel ca primele doua.
De altfel, in sens restrans, suntem de mult timp intr-un razboi, acela impotriva terorismului. De asemenea sunt si razboaiele locale, din ce in ce mai extinse si in mai multe locuri.

| LadyLilith a răspuns:

Cu siguranta o sa fie. Din pacate asa e natura umana, cauta sa faca razboi, sa omoare samd. Si dupa intamplarile recente, atacuri teroriste, conflictul Rusia-Ucraina, mai nou si evreii, o sa fie, dar o sa fie cel mai brutal din istorie. Sper sa nu am dreptate!