| anonim_4396 a întrebat:

Pentru Categoria A examenul se mai da in poligon ca acum cativa ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se da in poligon si in oras, conform art.3^1 din Ordinului MAI nr.268/2010, privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(3) Proba practică se susţine:
  a) numai în poligon, pentru autovehiculele din categoria AM;
  b) în poligon şi pe traseu, pentru autovehiculele din categoriile A1, A2 şi A;"

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că o să mai dai și poligonul.

| aleynad90 a răspuns:

Stiu pe cineva care a dat examen saptamana trecuta pt.categoria A, a dat si poligon, daca vrei sa afli mai multe cauta pe https://www.odat.ro/ gasesti codul rutier, dar si in ce consta fiecare proba pentru aceasta categorie.