| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, poate sa ma lamureasca si pe mine cum sta cu politica la noi, am auzit multe contraziceri de la partide diferite de numai intelegi? Deci basescu la bagat pe voiculescu in puscarie si pe multi alti pe dosare politice sau sunt iei hoti si asa zic?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat nici faza cu "Basescu i-a bagat in puscarie" si nici cea cu dosarele politice, nici unul nu a fost condamnat politic ci pentru infractiuni de drept comun.
Toti politicienii condamnati pana acum au fost condamnati de instante de judecata, cu respectarea tuturor reglementarilor procesuale, inclusiv a dreptului la aparare. De asemenea, dupa parerea mea, toti au primit pedepse mai blande decat meritau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voiculescu e un corupt la fel si base si tot parlamentul Romaniei.

Dar cel mai bine a fost pe timpul lui base,, din 10 ani de mandat 8 a condus psd...

O tara eliberata de sub jugul Tiranului de ceausesc nu isi va mai revenii in veci