| onlym3 a întrebat:

Stie cineva daca se poate obtine la acelasi domiciliu viza de flotant pentru doua persoane?(cuplu mai concret dar nu au acelasi nume sau altfel spus nu sunt casatoriti)

Răspuns Câştigător
| doroxana a răspuns:

Da se poate dar trebuie sa mergeti cu contractul de casa la politie sau daca nu e a voastra casa trebuie sa vina propietarul cu contracul si cu o taxa platita la posta sau trezorerie si timbre fiscale, nu are importanta dac sunteti casatoriti sa nu sunteti

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate obtine, daca incheiati un contract de inchiriere cu proprietarul sau acesta declara ca va lasa sa folositi gratuit locuinta. Numai bine!

| catablondu a răspuns:

Salut, da, se poate. Totul e ca cele doua persoane sa mearga impreuna cu proprietarul locuintei in care stau temporar la evidenta populatiei si sa solicite viza de flotant.

| onlym3 explică:

Multumesc tuturor pentru aceasta lamurire!