| maphiotul a întrebat:

Salut.
Stiti careva oricine primeste bani de la primarie cand implineste 100 de ani?
Stiti ce suma si cum se procedeaza?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu nu este o prevedere legala aplicabila in toata tara ci este o prevedere adoptata de consiliul local al fiecarei unitati administrativ-teritoriale (comuna, oras, municipiu) si nu este aceeasi suma pentru toate UAT.
Asa fiind va trebui sa te adresezi la primaria localitatii tale de domiciliu si vei afla ce te intereseaza.

Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba la primaria localitatii unde are domiciliul persoana in cauza!
Nu uita sa duci cu tine si buletinul persoanei (in original si/sau copie)!

| maphiotul explică (pentru Bula):

Asa o sa fac, dar ma gandeam ca stiti careva