| Departure a întrebat:

Sunt clasa a 7-a. Am borbit cu rudele mele, iar eu si tata vom pleca in Elveția dupa ce termin clasa a 8-a. Intrebarea mea este daca va trebui sa dau examenele la sfarsitul clasei a 8-a

2 răspunsuri:
| aj3k16lm a răspuns:

Da, va trebui sa il dai cel mai probabil.
Pentru a nu fi nevoit sa il dai in Elvetia, caz in care sunt sanse sa repeti si anul. Depinde de regulamentul scolar al celor de acolo, fiecare tara difera.

| Alexul99 a răspuns:

Nu neaparat, fara examen poti intra la profesionala. daca asta vrei laughing.