| VlaDtz99 a întrebat:

Sunt in clasa a 10a si as vrea sa dau admiterea la Academia de Politie din Bucuresti dupa ce termin liceul. O singura problema am, o cicatrice deasupra sprancenei de 2cm lungime si 1mm latime. Daca nu ma pensez, o sa fie acoperita de par. Credeti ca este o problema si nu voi fi admis?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca aceasta constituie o problema dar raspunsul sigur o poate da doar comisia medicala.

| alessia5158 a răspuns:

Nu vei avea probleme din cauza acesteia decat daca, in urma loviturii la cap, ai ramas cu sechele neurologice.Cu probleme pot sa fie, spre exemplu:tatuajele ce nu pot fi acoperite de vestimentatie sau cicatrice de la taieturi facute cu intentie (auto- mutilante), sau cicatrice mutilante dupa arsuri.