| JHolmes a întrebat:

Salut.Sunt student la facultatea de fizica si lucrez cu un elev de liceu, pentru a se califica la olimpiadele nationale de fizica si astrofizica.As vrea sa stiu daca pot fi trecut ca profesor indrumator,sau exista vreun obstacol legal, tinand cont de statutul meu de student.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti pe parcursul unui ciclu de licenta, nu poti! -- trebuie sa fi finalizat cursurile de profesionalizare didactica de nivel 2(aprofundare) organizate de Departamentul pentru Pregatirea Personalului Didactic din cadul universitatii.Acest modul psihopedagogic de nivel 2 ( pe care-l poti urma pe parcursul unui program de masterat sau dupa finalizarea masterului), iti permite sa predai disciplina in invatamantul liceal sau universitar.