| faneman a întrebat:

Salut, tatal meu a avut un accident in urma cu doua luni in urma caruia a ramas fara permis pana la solutionarea cazului de catre judecator (pe o trecere de pietoni a atins pe cineva cu oglinda masinii).
Intrebarea mea este urmatoarea: Pentru ca in mod singur decizia judecatorului va fi de a suspenda permisul de conducere pe minim trei luni, cele trei luni se contorizeaza de la momentul sentintei sau se iau in considerare si lunile de cand el a ramas fara permis (respectiv din ziua accidentului)?
Multumesc anticipat pentru raspuns

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de o suspendare a dreptului de a conduce atunci aceasta se socoteste de la data cand tatal tau a predati s-a retinut permisul de conducere.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Se consideră de când i s-a suspendat permisul.