| gladiatoru5000 a întrebat:

Salut te reclama cineva ca ratele îl deranjează..deșii sia asumat riscul când vine la curte ca vecini ca vecinii au animale...ce poți pății?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi amendat daca adapostul ratelor nu respecta distanta minima de cel putin 10 m fata de proprietatea vecinului.

| gabicoo a răspuns:

Îți iei amendă dacă rațele și cotețul sunt poziționate la mai puțin de 10 metri de limita comună dintre proprietăți. Maca, maca, maca,;

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mai era cineva care se plangea de cantatul cocosului.

| Furnicuta000 a răspuns:

Curte curte dar totusi ratele sunt niste fiinte foarte galagioase, si eu am avut la tara si le-am spus pa pentru ca ma enervau la culme

| popapopica a răspuns:

La tara sau la oras?
La tara nu prea ai ce pati. La oras insa se aplica legea aia de zice Ioandelasal. Insa ratele nu stau in adapost toata ziua.