| aspire7 a întrebat:

Salut, tocmai ce am terminat orele de condus si astept sa dau sala. Nu am inteles o chestie daca este linie continua si este un biciclist in fata care merge pe dreapta, eu in mod normal pun semnal stanga si trec putin pe langa axul drumuli pe celalalt sens din motive de siguranta. Este corect? adica politistul la examen ce parere o sa aiba?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oricum, cand ai linie continua, banda de mers e destul de lata incat sa poti depasi biciclistul fara sa "stergi" vopseaua. Asta, daca ai norocul sa nu fie beat si sa mearga in zig-zag. laughing

| aspire7 explică:

Ardnaxur1961, imi raspunzi la intrebare?

| Martin_Adrian_Jurja_1995 a răspuns:

Da poti depasi chiar daca e linie continua poti depasi mopede fara atas automobile cu tractiune animalica si biciclisti