| CosminC86 a întrebat:

Acelasi vecin care fura curent, cum v-am povestit in intrebarea anterioara, are pensie de boala si munceste la negru. Unde pot sa-l reclam? Ce ar putea pati?

3 răspunsuri:
| DJohnny a răspuns:

Parerea mea e ca nu e bine sa-l reclami, mai ales daca iti este si prieten + ca o sa-ti faci probleme cu familia lui daca e asa si lasa-l sa-l prinda politia sau electrica, mai devreme sau mai tarziu o va face, dar daca totusi vrei sa-l reclami, du-te la politie si de acolo te vor indruma ei sau du-te la furnizorul vostru de curent, de obicei Electrica SA. O amenda foarte mare daca e la prima abatere, daca e la a doua sau mai sus cine stie, poate chiar inchisoare, parerea mea, asa cred.

| CosminC86 explică (pentru DJohnny):

Nu mi-e prieten, si m-a amenintat cu bataia. Si v-a plati...
Cea mai mare greseala din viata lui a fost cand m-a facut dusmanul lui.
Din intamplare este chiar unchiul meu. happy

| DJohnny a răspuns (pentru CosminC86):

Faci cum vrei dar eu nu te sfatuiesc sa incingi mai rau dusmania straight face