| filipaxinte a întrebat:

Salut TPU, Am 20 de ani și nu mi-am făcut buletinul niciodată pentru prima oară deoarece nu am fost în țară nici la 14 nici la 18 ani iar acum am posibilitatea să îl fac vreau să știu dacă sunt consecințe sau dacă trebuie să plătească o amendă. Nu mai țin legătura cu părinții mei De câțiva ani buni de zile dar sunt în relații bune cu bunicii mei, doresc să știu dacă îmi pot face buletinul fiind luat în spațiu De către bunica mea, aștept răspunsuri mulțumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, vei plati o amenda fiindca nu ti-ai facut Carte de identitate pana acum si da, bunicii te pot lua in spatiu, cu contractul casei lor, daca sunt propietari.