| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
Am nevoie de o cerere in care sa rog primarul sa ne de-a acordul pentru o petrecere organizata de mine si inca cineva.
Cum formulez?

Răspuns Câştigător
| UltraLex a răspuns:

-pai incepi cu titlul (Domnule Primar,) foarte important sa incepi cu majuscule si dupa virgula apoi incepi de la capat cu litera mare (Subsemnatul numele tau sau al prietenului va rog acceptati/sa binevoiti) apoi scrii scopul adresarii
-apoi de la capat cu litera mare o formula de incheiere (Va informez cu certitudine ca nu vor exista probleme/deranjarea ordinii publice etc.) apoi la sfarsit data si semnatura

Succes!

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Se formuleaza ca orice cerere.Gasesti modele pe net.