| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare am 17 ani si fac 18 pe 5 februarie. Daca ma inscriu la scoala de soferi in noiembrie si termin cele 30 de ore de condus, o sa pot da sala si dupa orasu inainte sa fac 18?big grin
Astept un raspuns :X.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa dai probele teoretica si practica inainte de implinirea varstei de 18 ani, este o conditie obligatorie pentru a le sustine. Scola o poti incepe cu 3 luni inainte, respectiv dupa 5 noiembrie.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspunsuri da eu chiar numai stiam am crezut ca s-a schimbat legea, oricum mersi :*:X

| DragosP a răspuns:

Nu poti sa dai sala si nici orasu inainte sa faci 18 ani, nici scoala de soferi nu poti sa o faci cu 3 luni inainte, o poti face doar cu o luna inainte!