| Gabr13ll a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu regulamentul scolar. Daca a chiulit toata clasa de la ultima ora in afara de un elev, ce sanctiuni ni se poate da?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FruttiFresh300 a răspuns:

Chiul in masă = -1 punct la purtare sau dacă e proful/profa de treaba va pune absenta la toți și scăpați.

| Gabr13ll explică (pentru FruttiFresh300):

Si punctu ramane pana la sfarsitul anului?

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru Gabr13ll):

Se scade pe semestru. Adică o sa ai 9 pe primul semestru la purtare.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecaruia i se va pune absenta nemotivata si va primi, dupa caz, observaţie individuală sau mustrare scrisă.

| Alfred0703 a răspuns:

Sa va puna absenti? Noi in clasa a 9-a si a 10-a aveam maxim 200 de absente pe tot anul. Acum in clasa a 11-a avem 480 in luna trecuta. Chiar nu au ce sa va faca in afara de a va pune absenti si poate sa va sune parintii.

| denismaria92 a răspuns:

De exmatriculat, nu are cum sa va exmatriculeze pe toti, si nici sa va scada nota la purtare. Eventual, la viitoarea sedinta cu parintii, diriginta/dirigintele va anunta parintii despre ce s-a intamplat.