| dobabir947 a întrebat:

Salut, TPU. Am o intrebare simpla. Daca am o publicatie online neinregistrata nicaieri, cum/unde o inregistrez ca fiind presa si de unde pot obtine o legitimatie de presa pentru propria publicatie, astfel incat sa am acces la evenimente in zona de presa? Am nevoie de SRL pentru asta sau de vreun document?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai pentru fiecare eveniment in parte poti aplica pentru acreditare. La o adica poti fi si jurnalist independent pe PFA sau ceva de genul. Ideea e ca legitimatia aia de presa ti-o poti elibera singur pe PFA/SRL sau de capul tau, insa ai nevoie de acreditare la evenimente separat. Vezi aici - http://forum.seopedia.ro/bar-lobby/12330-despre-legitimatia-de-presa.html

| dobabir947 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si acreditarea respectiva de unde fac rost de ea? ca nu a fost prea clar din topicul depe seopedia

| dobabir947 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si inca o intrebare. De ce cod(uri) CAEN am nevoie ca sa eliberez legitimatia de presa pe propriul SRL?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru dobabir947):

De la organizatorul unui anume eveniment sau de la o institutie, pe termen mai lung. Gen acreditare pentru concertul Madonna sau acreditare pentru Parlament. Legat de codurile CAEN, cred ca merge cu activitati de editare. Ceva de genul. Fix unul dintre codurile pe care le am pe serele-ul meu, dar sa mor daca le stiu pe de rost. big grin Nu m-a interesat inca sa imi fac vreo acreditare, operez doar online si interactionez cu companii straine...

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai o publicatie online nu inseamna ca esti jurnalist. Nu oricine are blog e jurnalist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva