| stefstefansteff123 a întrebat:

Salut TPU, am postat recent o intrebare legata de calitatile unei reparatii avute intr-un service auto. Am dus masina pentru o constatare iar acestia au reparata-o fara a ma informa ce este problema are, doar au constatat ca injectorul este stricat. Acum imi vor spune ca pompa de injectie este stricata iar eu inca am garantie pe injector, ce este posibil sa se fi stricat. Nu caut sa mi se repare pe gratis pompa de injectie daca ar fi stricata, dar pot depunde o plangere la ANPC/ RAR sau chiar in instanta pentru a recupera banii pe prima reparatie? Caci nu s-a rezolvat problema pentru care m-am dus in service, fiind diagnostic gresit.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Puteai, dacă după prima reparație mașina mergea la fel de prost.
Și doar dacă ai bon fiscal pentru suma plătită.

| MihaitzaItza a răspuns:

Poti face o plangere la protectia consumatorului daca nu esti multumit de servicii