| Andrei_Ady_ALexe_1992 a întrebat:

Salut TPU am si eu o întrebare cât costă la notar public tăgadă unui copil si cat ar costa mulțumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tagada paternitatii nu se poate face la notarul public ci doar printr-o actiune in instanta de judecata, respectiv la judecatoria domiciliului mamei si copilului.
La notar se poate face doar recunoasterea paternitatii, printr-o declaratie autentica.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu stim ce este "tagada". Du-te la notar, spune-i problema ta (sper ca reusesti sa faci asta in romana) si el, daca are noroc sa priceapa ce spui, iti va spune care-s actele necesare.