| Bogdan-Costel_Chirea_1995 a întrebat:

As avea nevoie de ajutor pentru cateva informatii, si aici ma refer la persoanele care au mai trecut prin asa ceva. Este vorba de programul,, Tanarului fermier". Am o ferma de capre, numeroasa cu o investitie destul de maricica, si m-ar interesa o mica finantare in cadrul acestui program. Caut si eu pe cineva cunoaste cu adevarat, am nevoie de detalii si cum pot accesa acei banuti. Multumesc pentru tot!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Clik pe harta din link :; https://portal.afir.info/......i_judetene
Vei afla adresa Oficiului Judetean pentru Finantarea Investitiilor Rurale(OJFIR):https://portal.afir.info/......i_judetene
De la OJFIR vei primi, la cerere, informatiile de care ai nevoie.

| hasiuc a răspuns:

O sa primesti bani de la stat cand vor zbura caprele tale peste casa poporului. Cu 8 vaci si nu iau un leu sucventie! eu nu m-as incurca, incet si sigur.

| Bogdan-Costel_Chirea_1995 explică (pentru hasiuc):

Am investit 500 de milioane in ferma, am 80 capre...si vreo 50 iezi!

| hasiuc a răspuns (pentru Bogdan-Costel_Chirea_1995):

Felicitari pentru curaj. Cum valorificati laptele? aveti un punct de colectare sau il procesati dumneavoastra? Eu am 8 vaci baltata romaneasca cu certificat genetic si o iau in gura humorului. La aceiasi suma am ajuns si eu pana acuma. Sincer eu prefer sa investesc jumatate din ce scot si sa ma dezvolt decat sa ma complic cu niste nenorociti. Controale, draci nervi...

| hasiuc a răspuns (pentru Bogdan-Costel_Chirea_1995):

Din pacate la noi e o batjocura nationala aceste sucventii. De fonduri europene nici n-am curaj sa vorbesc, prefer sa dorm linistit...