| Alexul99 a întrebat:

Ce stiti despre legislatia rutiera Italiana privind persoanele care au obtinut permis de conducere IN ROMANIA si care au mai putin de un an de experienta? se aplica acea lege prin care pot conduce auto de maxim 90 de cp chiar si pentru cei care au obtinut permisele de conducere in Romania? sau este valabila doar pentru cei care au permis Italienesc?
Planuiesc sa plec in Italia in curand si acolo voi fi nevoit sa conduc autodube care sigur vor depasi acest prag de 90cp. Multumesc anticipat pentru raspunsuri, ofer funda celui care ma lamureste.

7 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Din cate stiu eu, persoanele care au mai putin de un an experienta nu au voie sa conduca in afara tarii.

| suntserios a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Unde scrie?

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru suntserios):

Asta mi-a spus instructorul meu, daca s-a schimbat ceva intre timp, greseala mea.

| suntserios a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Schimba l ca nu prea stie legislatie

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru suntserios):

Nu-l mai pot schimba, e trecuta treaba. Eu zic ca stie, daca detii ceva mai multe informatii, lamureste tu omul.

| suntserios a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Nu detin detalii legate de legislatia din Italia, stiu insa ca ei voie in spatiu UE sa conduci daca esti incepator

| Alexul99 explică (pentru m1dn1gh7):

Legea asta a iesit din vigoare in `92... a ramas in urma laughing eu intrebam altceva.