| J0ker1999 a întrebat:

Cine stie cam ce facultate, studii ar trebuie sa urmezi ca sa ajungi ministru?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Iti trebuie pile nu carte.

| Kaℓi a răspuns:

Tu vorbesti serios?

| einsteinchen a răspuns:

Orice facultate, mai important e sa ai banii necesari pentru multiplele campanii pentru alegeri pe care va trebuie sa le "sustii".

| Charmant a răspuns:

Pai trebuie sa ai masteru sau chiar doctoratul in Drept(Facultatea de Drept)

| julliema a răspuns:

Stiinte Politice, bineinteles. dar e un drum foarte lung pana la ministru, bafta totusi.

| popescuiondelabaicoi a răspuns:

Poti sa fii si tractorist. Politica nu este o meserie. Politica este o vocatie. Orice politician are o meserie... de ex cizmar, marinar, procuror, dentist, etc, asta mai putin conteaza.
Aaa... si politician nu ajungi tu, politician te fac altii pe tine, nu poti ajunge politician doar daca vrei tu oricat de bun ai fi la orice, trebuie doar sa te doreasca ceilalti.
ps: din intrebarea ta rezulta ca nu prea ai ce cauta in funtia respectiva...

| popescuiondelabaicoi a răspuns:

* am dat primele meserii care mi-au venit in minte, nu am atribuit nimic nimanui, nu ma intelegeti gresit...