| Smith_Cici_1994 a întrebat:

Cu ceva timp in urma m-a oprit poliția ca sa ma puna in calitate de martor în urma unei răfuieli. Polițistul mi-a cerut buletinul, dar eu aveam la mine doar permisul de conducere, a făcut o poză la el, i am dat si numarul de telefon. Se poate intampla ceva dacă n am avut buletinul la mine?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se va intampla absolut nimic, doar vei putea fi ascultat ca martor.

| GdX a răspuns:

Stai linistit ca nu patesti nimic. Trebuia pe loc sa iti zica daca ar fi fost ceva. Legea spune ca in oricand sa ai la tine un act cu poze ce te poate identifica. Stiu ca inainte era obligatoriu sa ai buletinul sau pasaportul, mai noi am vazut ca si permisul este acceptat in anumite situatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample?

| gheorghe699 a răspuns:

Nu,daca erai in trafic, era obligatia ta sa ai asupra si C.I., dar daca politistul nu a zis nimic la momentul respectiv, acum e tardiv. Stai linistit.