Întrebare recomandată | sollo2 a întrebat:

Daca nu i-au in vara 5 la examenul de capacitate mai pot intra la liceu? Stiu ca era legea aia sa ai minim 5 la examene, se aplica de anul acesta?

Răspuns Câştigător
| SufarStar a răspuns:

In functie de nota ta si de cele din ultimii 3 ani de gimnaziu se face o medie pentru repartizarea la un liceu. Poti lua orice nota inclusiv 1, dar nu te as sfatui, incearca sa iei una cat mai mare, si fa tot posibilul sa iei si bacu. Daca vreai sa-ti gasestiun loc de munca mai usor.Parerea mea.

6 răspunsuri:
| Lorykaa a răspuns:

Poti lua si 1 ca intri la un profil cu meserie,,, dar ar fi bine sa inveti sa intri la liceu bun

| DiamantulAuriu a răspuns:

Poti lua orice nota vrei, dar cu cat iei mai mica nota cu atat intri la un liceu mai prost

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti intra, doar ca aceasta ti-ar micsora media de intrare la liceu.

| Retardatus9000 a răspuns:

Vezi lua mai mult de 5 pentru ca acel 5 se va aduna cu mediile cu toti anii scolari.iti va iesi 6.5 si vei putea merge maxim la teoretic informaticalaughing

| ihacoswhy a răspuns:

Am auzit ca s-a schimbat legea invatamantului ca daca nu iei 6 nu intri sad dar daca iei sub poti sa intri la scoala profesionala sad

| Terente7 a răspuns:

Nu conteaza nota. te va afecta doar in caz ca vrei sa intri la un liceu cat de cat bunicel.