| Desh a întrebat:

Salut TPU! Dacă postezi desene animate pe YouTube primești copyright.Dar dacă le postezi pe Instagram primești copyright?

4 răspunsuri:
| Zoink30 a răspuns:

Probabil

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prin postare nu primesti nici un drept de autor, daca desenele nu sunt facute de tine.

| ReddY25 a răspuns:

E posibil

| anonimg a răspuns:

Trebuie să-ți înregistrezi copyright-ul în România dacă tu ești creatorul desenelor. Există o instituție a drepturilor de autor în România. Trebuie să aibă o adresă pe internet prin care să le ceri detalii amănunțite prin e-mail sau telefon.