| anonim_4396 a întrebat:

In primavara vreau sa fac scoala de soferi si vreau sa ma apuc de pe acum de invatat, este cineva care imi poate oferi informatii de unde sa invat si ce sa invat? Tin sa precizez ca sunt paralel cu absolut tot ce tine de scoala de soferi. Mersi mult!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.scoalarutiera.ro/chestionare-drpciv-categoria-b

Eu am studiat acum 2 ani de pe site-ul acesta, și am luat examenul teoretic din prima.
Dacă înveți de pe el e suficient, întrebările sunt aceleași și pe site și la examen. Dacă vrei, poți să îți achiziționezi și o carte de legislație dar nu e obligatoriu.

| awspam a răspuns:

Din cartea de bucate

| Marbea a răspuns:

Al meu baiat a invatat doar din testele de pe internet, si a luat maximul de puncte la examen. Gasesti teste cu intrebari si raspunsuri.

| DeeaRoxana a răspuns:

Școalarutiera.ro
Mi se pare mai ok decât cartea, pentru că e video, sunt imagini, parcă e altfel. Găsești și varianta scrisa tot acolo, dar daca preferi varianta tipărită, "codul rutier pe înțelesul tuturor 2020", cred că e cea mai folosita carte
După ce înveți poți face chestionare pe site-ul politiei dpcriv.ro/chestionare/categoria b